Sign in / Join

WordPress Tema ve Eklentilerinizi Türkçeleştirme

Günümüzde birçok websitesi WordPress sistemini kullanmaktadır ve yayınlayacağımız sektöre ve kullanıcıya hitap eden temalar arayıp buluyor ve hoşumuza giden tema genel olarak yabancıların geliştirdiği temalar olmaktadır ve sitenizde kelimelerin çoğu yabancı kelimeler içermektedir temaya ait kodlara girip tek tek bunları değiştirmek yerine size göstereceğim eklenti ile bu işlemi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz hatta istediğiniz kelime Türkçe olsa bile bu eklenti sayesinde hem Tema hemde WordPress Eklentilerinizi Türkçeleştirmiş olursunuz.

1.Eklentiyi indirmek için WordPress yönetim panelimize girip Eklentiler > Yeni Ekle > Tıklayarak Eklentilerde Ara kısmına Loco Translate Eklentisi yükleyip etkinleştirin.

2.Sol menüde Loco Translate eklentisi göreceksiniz tıklayın ve Tema ve Eklentilerinizi göreceksiniz işlem yapmak istediğiniz tema veya eklentinin üzerine tıklayın.

3.New language tıklayın ve Choose a language: kısmında Turkish seçin Choose a location: kısmında ise yapıcağınız değişikleri kaydedeceği konumu seçebilirsiniz.

4. Start Translate tıklayın ve karşınıza çıkan sayfada Filtre kısmında istediğiniz kelimeyi arayıp bulun ve Turkish translation: kısmına ise Türkçesini yazıp kaydet diyerek Türkçeleştirme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Leave a reply